Telefon: 0312 417 00 07
info@nfsbelgelendirme.com
 

Hakkımızda

Home » Hakkımızda

HAKKIMIZDA

NFS Belgelendirme Bilişim İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi;  Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Şirketimiz; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız. 

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

 

NFS Belgelendirme Bilişim İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ; 28.09.2017 tarihinde AB-0176-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 01.12.2017 tarihinde YB-0107 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

MYK Yetki Belgesi için tıklayınız. 

Ülkemizin önde gelen sınav ve belgelendirme merkezlerinden biri olma hedefiyle yola çıkan NFS Belgelendirme; yasal mevzuata uygun, bağımsız, güvenilir, tüm taraflara eşit mesafede duran, gizlilik ve tarafsızlık ve adil olma ilkelerine sahip çıkan bir yönetim anlayışı ile hareket etmektedir.

NFS Belgelendirme olarak ülkemizin hızlı ve güvenli gelişimi için en önemli ihtiyaçlardan biri olan nitelikli işgücünün belgelendirilmesine yönelik;

  • Ulusal Meslek Standartları ile Ulusal Mesleki Yeterlilikleri esas alan,
  • Avrupa Yeterlilik Çerçevesi ile uyumlu,
  • Ülkemiz için önem taşıyan tüm sektörlerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun

olarak kurulmuş sistemimizle konu ile ilgili yasal mevzuat ve TS EN ISO/IEC 17024:2012 standardı ilkeleri doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürmekte ve ilgili taraflarla işbirliğimizi güçlendirerek tüm Türkiye’ye hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

Misyonumuz

Ülkemizde Ulusal Meslek Standartlarının daha geniş bir kitleye duyurulması ve mesleki yeterlilik bilincinin arttırılmasına yönelik faaliyetlerde etkin rol almaktır.

Vizyonumuz

Gizlilik, tarafsızlık ve bağımsızlık ilkelerinden ödün vermeksizin sürekli gelişim yaklaşımıyla hizmet kalitemizi her geçen gün arttırmak ve ülkemizin önde gelen sınav ve belgelendirme merkezlerinden biri haline gelmektir.