Telefon: 0312 417 00 07
info@nfsbelgelendirme.com
 

Logo ve Marka Kullanım Prosedürü

Home » Hakkımızda » Logo ve Marka Kullanım Prosedürü
logo

LOGO VE MARKA KULLANIMI PROSEDÜRÜ

NFS Belgelendirme Logosunun Kullanım Kuralları

Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri istihdam eden kurum/kuruluşlar, basılı ve elektronik ortamda, reklamlarında, tanıtım faaliyetlerinde NFS Belgelendirme logosunu kullanabilirler. NFS Belgelendirme logosu sadece belge kapsamı dâhilindeki faaliyet alanlarında kullanılabilir. Kartvizitlerde veya ürün üzerinde kullanılamaz.

NFS Belgelendirme logosu kullanan belgelendirilmiş personel ve çalıştıkları kuruluşlar bu prosedürde belirtilen tüm kuralları kabul etmiş sayılır. NFS Belgelendirme logosunu kullanan belgelendirilmiş personel TÜRKAK ve MYK tarafından ilan edilmiş şartlara da uymakla yükümlüdür.

NFS Belgelendirme logosuna ait şablon ve logonun kullanımına ilişkin güncel bilgiler NFS Belgelendirme web sitesinden temin edilebilir.

NFS Belgelendirme logosu bir başka kuruluşun logo veya markası ile birlikte kullanılacaksa, NFS Belgelendirme logosu, diğer kuruluşun logo veya markasından daha fazla öne çıkartılamaz.

Belgelendirilmiş personelin belgesinin süresi sona erdiğinde, askıya alındığında veya iptal edildiğinde, belge sahibi veya çalıştığı kuruluş NFS Belgelendirme logosunun kullanımını durdurmalıdır.

NFS Belgelendirme Logosunun Uygunsuz Kullanımı

Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri çalıştıran kuruluşlar bu prosedür hükümlerine uygun hareket etmekle mükelleftir. Aykırı hareket eden kişiler NFS Belgelendirme tarafından uyarılır. Uyarıya rağmen uygunsuz kullanıma devam eden kişilerin belgeleri iptal edilir. Gerekli hallerde hukuki süreçler takip edilir.

MYK ve TÜRKAK Markasının Kullanımı

MYK ve TÜRKAK markaları kuruluşların kendi usul ve esaslarına uygun kullanılır.